Miot bree x gryffin 2019

ur/dob 7.11.2019.  |  3 males/2 females

High Tension Mrs Blessed With Lucky 7s x Never Never Land M'Yama No Arashi

HT Mrs Blessed With Lucky 7s
HT Mrs Blessed With Lucky 7s

CEA, PRA, CAT free (2015, 2019), Glaucoma free (2015) HD A, ED 0/0, SD/OCD, kolana, nadgarstki rtg free (15 miesięcy) CEA/CH DNA carrier, TNS, CL, IGS, SN DNA normal 16kg, 49cm

press to zoom
Never Never Land M' Yama No Arashi
Never Never Land M' Yama No Arashi

HD A, ED 0/0 CEA, TNS, NCL, IGS, MDR1, MH, RS, GG DNA normal HWT 17kg, 53cm

press to zoom
suki / girls
psy / boys

HT Fabulous Black Widow - Holly

black&white smooth | HD A, ED 0/0, OCD free

Renata Wieczorek, Warszawa PL | agility

HT Fabulous scarlet Witch - Yoko

red&white smooth | HD, ED, SD/OCD prelim free

Adam&Amelia Suszczyk, Poznań PL | agility

HT Fabulous black panther - arren

black&white smooth | HD, ED, SD/OCD prelim free

Ania Lisiecka, Gdańsk PL | agility

HT Fabulous vision - Fiver

red&white smooth | HD, ED, SD/OCD prelim free

Martyna Frańczak, Łódź PL | frisbee

HT Fabulous Hawk Eye - Moto

black&white smooth

Natalia Motorina, Russia | agility

press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
1/1

ENGLISH

Od kilku lat konsekwentnie szłam w obranym kierunku, czyli połączeniu Sza-Raider-Bree, niestety nie doczekaliśmy się potomstwa po Szy. Po wielu perturbacjach zdecydowaliśmy się na krycie Bree i wybraliśmy dla niej Gryffina (Raider&Chili), do spełnienia mojego pierwotnego planu brakuje w rodowodzie tylko Garego, ponieważ dziadkowie ze strony matek Szy i Gryffina to pełni bracia (Spot i Mirk Kevina Evansa). Wszystkie dzieci Raidera łączy charakterystyczna budowa, dynamika i płynność ruchów, mające duże uznanie u hodowców i zawodników agilitowych. Również rosnącym uznaniem cieszą się Hash i Zet ze strony ojca Bree (Eiri Greme Moss&Sienna Alchera, pełna siostra Keepera). Ojciec Briszki, Keeper, jest bardzo utytułowanym psem w kategoriach Long Distance i SPTF, rekordzistą Europy ze swoim właścicielem Mariuszem w najdłuższym rzucie. Ze strony ojca (Alchera) Bree ma w bliskiej rodzinie sporo psów o dużym potencjale sportowym i wynikach we frisbee i agility.

Łącząc tę parę spodziewam się uzyskać szczenięta o ogromnej sprawności fizycznej, bardzo dynamiczne, skoczne, gibkie, zwrotne, wydolne i szybkie, z dużym drivem po obojgu rodzicach. Chcę także wypośrodkować dużą odporność na presję u Bree dużym will to please Gryffina. Oboje rodzice łatwo motywują się na zabawki i jedzenie, kochają pracę, szczególnie tą dynamiczną i szczenięta z tego skojarzenia również najbardziej widzę w dynamicznych sportach oraz u osób chcących rozpocząć albo kontynuować przygodę z pasterstwem na poziomie rekreacyjnym i plus/minus krajowym. Spodziewam się szczeniąt zarówno łatwych do prowadzenia jak i bardziej krnąbrnych po Briszce.

Szczenięta będą dobierane pod kątem charakteru do przyszłego właściciela, nie ma możliwości rezerwacji na kolor!

Tylko osoby, które mają przyjazny stosunek do psów i na pierwszym miejscu stawiają bezpieczeństwo, zdrowie i dobre samopoczucie swojego psa, mogą zostać właścicielami moich szczeniąt. Warunek jaki stawiam większości zainteresowanych to wcześniejsze spotkanie z nami i poznanie matki szczeniąt. Ponadto biorąc ode mnie szczeniaka zgadzasz się na prześwietlenie stawów w odpowiednim wieku oraz pozostanie z nami w stałym kontakcie.​ Wyniki badań naszych psów i szczeniąt z naszym przydomkiem są upublicznione na tej stronie oraz w bazach zdrowia border collie (te negatywne również). Losy szczeniąt można śledzić na naszej stronie i facebooku.

Gryffin trenuje agility i pasterstwo, w obu dziedzinach pokazując piękny styl; w agility prezentuje charakterystyczną dla dzieci Raidera piękną technikę skoku i szybkość, przy pasieniu widać wpływ Mirka. Gryffin kocha ludzi, nie jest zainteresowany obcymi psami, nie prowokuje konfliktów, przez co nie stwarza problemów na seminariach i zawodach. W swoim stadzie nie lubi, kiedy stawia mu się inny samiec, nie zaczepia sam ani nie atakuje, jak coś się wydarzy. Nowe sytuacje i dźwięki nie stanowią dla niego wyzwania. Cały czas pracuje dla człowieka, wybuch radości przewodnika jest dla niego najlepszą nagrodą. Jest wrażliwy na presję przewodnika, ale nie odejdzie od pracy, nie pogarsza jakości tylko stara się bardziej, nigdy się nie poddaje. Jest troszkę zwariowany w pozytywny sposób :). Bardzo dobrze się z nim pracuje w każdej dziedzinie.

Bree trenuje i startuje we frisbee głównie z Damianem (8/152 mc. w Super Pro Toss&Fetch na Mistrzostwach Europy USDDN 2016 w pierwszym sezonie startowym obojga). Jest bardzo zwinna i uważna/czuła na prowadzenie przy frisbee/agility (mieliśmy agilitowy epizod, ale to nie moja bajka). Doskonale sprawdza się w kategoriach dystansowych ze względu na swoją szybkość i wysoką skuteczność, naturalnie śledzi lot dysków, dostosowuje prędkość i krok, wyczekuje, dościga uciekające dyski, sporadycznie odbija. Ma naturalne wysokie i ładne flipy. Bree lubi kombinować i właściwie nie ma czegoś takiego, co by ją zgasiło w pracy (co ma dobre i złe strony).

W domu jest bardzo przytulaśna i spokojna, troskliwa i delikatna względem szczeniaków, uwielbia dzieci. Nie boi się burzy, fajerwerków, itp. (2 z rodzeństwa ma reakcję na burzę). Obcych ludzi ignoruje, entuzjastycznie reaguje tylko na bliską rodzinę i przyjaciół. W stadzie znajomych psów nie prowokuje awantur, jest niepewna w stosunku do całkowicie obcych psów i stresuje się kontaktem z nimi. Potrafi je odpędzać (obuczeć lub kłapnąć zębami), natomiast kiedy okaże się, że nie chcą jej zabić ;) bardzo szybko je akceptuje (jako szczenię i młody pies była zbyt wiele razy zaatakowana i pogryziona, w tym niestety przez naszego psa).

 

🎥 video

***

Both Bree and Gryffin are high drive and eager to work, easily motivated with toys and food. Both are not affraid of noises (Bree's two siblings have reaction on thunder and shooting) Gryffin has huge will to please and social reward. Bree can handle strong pressure from handler.

 

Gryffin shows excellent jumping technique on agility and much style with sheep. His grandsire Rayzor has tons of drive and stamina, he comes from US cattlebred lines. His pups strongly inherit his excellent athletic build, the same with Raider's progeny. I wish to include those bloodlines in my breeding. From dam's side, her stud Mirk (K. Evans) is very stylish natural outrunner and high performing sheepdog, 2008 International Supreme Champion and 2008 & 2011 World Trial Finalist.

Bree comes from my own breeding, out of Korba&Keeper litter. She trains mainly dogfrisbee and is a herding beginner. In her first competing season in dogfrisbee she was 8th on European Dogfrisbee Championships in a distance category. She's really fast,  focused on discs, has a pretty good catch ratio and she's very flexible. Her sire is one of the most titled dogs in dogfrisbee distance in Europe and a holder of the European Record of the longest throw. Bree does natural high flips from the very beginning. Also on Keeper’s side there are some very successful and stylish dogs in frisbee and agility (Keeper is full brother to Sienna Alchera). At home Bree's really sweet, obedient and loves to cuddle.

 

Gryffin loves people, he's friendly towards pups and children, good with other dogs or just ignores them and doesn't fight. Bree is very affectionate towards close family, our friends, children and puppies, but she ignores other people. She's very carefull with the dogs she doesn't know, she was attacked by many different dogs. In our pack and with other non-aggressive dogs she doesn't provoke fights.

🎥 videos


I except high drive and intense pups, very fast, athletic and flexible, suitable for both experienced and novice handlers. I put much effort in balanced socialization, pups ride with us for trainings, competitions, to the city and so on. Puppies are exposed to many different sounds (home devices, street, barking dogs, etc) and surfaces (tiles, pavement, wood, grass, sand, etc), meet with adults, kids, other dogs and start their crate training and playing with people. Pups are home raised and fed with high quality dog food.

36335650_1973640319321347_32063817729672
press to zoom
sport4
press to zoom
owce2
press to zoom
sport2aa
press to zoom
owce3
press to zoom
bieg4
press to zoom
glowa2
press to zoom
owce1a
press to zoom
glowa5
press to zoom
1/1
 

Never Never Land M' Yama No Arashi [Pol]
Smooth Chocolate & White Dog, born 3 Sep 2015

Rising Sun Dark Raider [Usa]
born 13 Jun 2008, hips HD-A, 

elbows 0/0, CEA normal, 

CL normal TNS normal

Astra Chili Pepper (ISDS 303165)
Smooth Chocolate & White Bitch, born 24 Apr 2009, hips HD-A/A, elbows 0/0

Indian Oak Rayzor (AKC DN18293201) [Usa]
born 22 Oct 2006, hips OFA-exellent, CEA carrier

Indian Oak Annie (ABC 236744) [Usa]

Llh Beau (ABC 269724) [Usa]
Smooth Chocolate & White, born 11 Feb 2005

Astra Tweed (ISDS 231276)
born 5 Apr 1997, hips 3/4, 

CEA normal

Rising Sun Lucky Penny [Usa]
born 31 Jul 1999, hips OFA-Good, CEA normal

Int Sup Ch Mirk (ISDS 272009)
Smooth Black & White, born 21 Jul 2004, hips HD-B, CEA normal

2008 International Supreme Champion
2008 and 2011 World Trial Finalist

Kevin-Evans'-Mirk-2009.jpg

Rozz (ISDS 281873) [Irl]
Smooth Black Tricolour, born 12 Sep 2005

Jaff (ISDS 231424)
born 13 Apr 1997

Kemi Gypsy (ISDS 262209)
Smooth Black & White, born 3 Jul 2002

Astra Tweed (ISDS 231276)
born 5 Apr 1997, hips 3/4, 

CEA normal

Jess (ISDS 269258) [Irl]
Rough Black Tricolour, born 18 Oct 2003, CEA normal

High Tension Mrs Blessed With Lucky 7s [Pol]
born 15 Mar 2014, hips HD-A, 

elbows 0/0, CEA, PRA, CAT free, 

Glaucoma free
CEA DNA carrier, TNS, CL DNA normal

Keeper Alchera [Pol]
Rough Black & White Dog, born 7 Jun 2010

Bright Star Speedy Dream [Cze]
born 16 Feb 2010, hips HD-A, 

elbows 0/0, CEA, PRA, CAT free, 

Glaucoma free
CEA, TNS DNA carrier
CL DNA normal

Hush Vom Marmeladenbudchen [Deu]
Rough Black Tricolour, born 24 Jul 2006, hips HD-A, CEA normal, 

CL normal, TNS normal

Chelsa Super Pracus [Pol]
Rough Black & White, born 2 Jul 2002, hips HD-A

Quinti Vom Kuschelmuschel [Deu]
Black Tricolour, born 21 Apr 1998

Lovely Little Angels Andrew [Deu]
Rough Black Tricolour, born 24 Jul 1999, hips HD-A

Multi Ch Big Von Hamels Hof [Deu]
born 15 Mar 1997, hips HD-B, 

CEA normal

Bella Z Porzadnej Rodziny [Pol]
Black & White, born 27 Sep 1998

Glad With You Gasko Prim [Cze]
born 30 Dec 2003, hips HD A
CEA, PRA free
CEA DNA Normal
TNS Normal po rodzicach/by parentage

Athea Angel Budgerigar [Cze]
born 18 Jul 2007

DKK: 0/0 - HD A
CEA, PRA, Glaucoma free
CEA DNA Carrier
CL DNA Normal, MDR1 Normal

Beesting Red Skelton JW
born 20 Feb 2000, Hipscore 4:4 HD-A, CEA carrier, TNS normal

CEA/PRA/KAT/Glaukom-free 2011

Int Ch Tosari Czech This Out
born 7 Sep 2001, hips DKK-0/0

PRA/CEA negativní, DNA CEA negativní

Int. Ch. Ghost Of Pinewood Country [Aut]
born 7 Feb 2004, hips DKK-0/0 (HD-A),  ED 0/0, elbows 0/0,